یادداشت‌ها

روزی که «فیل» در یک نسخه چاپ شد

چند روز پیش وقتی ایمیلم را باز کردم، با تصویر جالبی مواجه شدم؛ این تصویر:

نسخه‌ای پرینت‌شده از کتاب «لقمه کردن فبل»

همان‌طور که می‌دانید، «لقمه کردن فیل» یک کتاب الکترونیک است که در قالب PDF، به عنوان هدیه و برای دانلود رایگان عرضه شده است. خود من هم آن را پرینت نگرفته‌ام و تمام فرایند نوشتن و تولید این کتاب را روی کامپیوتر انجام دادم. (البته پس از آن، یک پرینتر لیزری سیاه و سفید خریدم تا مخصوصاً برای ویرایش متن‌های بلند، از آن استفاده کنم. چون خواندن و ادیت متن‌ها تماماً روی مانیتور، حالا چه کامپیوتر باشد یا تبلت، هم خسته‌کننده است و هم ممکن است برخی خطاهای تایپی از چشم آدم در برود. در ضمن، آفلاین بودن ــ که برخی مزایای آن را در لقمۀ ۴۵ کتاب «لقمه کردن فیل» نوشته‌ام ــ خودش کمک می‌کند بتوان بهتر در عمق متن فرو رفت و دل به آن داد.)

در هر حال، با دیدن تصویر بالا در ایمیلم، لبخندی بزرگ روی صورتم نشست. خوشحال شدم از اینکه دیدم تلاشم برای نوشتن و انتشار کتاب «لقمه کردن فیل» آنقدر به دل کسی نشسته که اینگونه کتاب را پرینت گرفته و از آن یادداشت‌برداری کرده است.

آقای «محمدجواد محبی»، که ایمیل حاوی عکس را از ایشان دریافت کردم، نوشته بودند:

بنده هم‌اکنون کتاب «لقمه کردن فیل» شما را دوباره دوره کردم و نتوانستم جلوی خودم را بگیرم که از شما به طور مخصوص تشکر کنم. می‌دانم حجم ایمیل‌های ارسالی بسیار زیاد است، اما شاید همین که بدانید بسیار بسیار از خواندن کارهای شما لذت می‌بریم، باعث شود با انرژی بیشتری در مسیر موفق خود پیش بروید.

هفتۀ پیش نیز مقالۀ «چگونه مشتری شما را به همۀ رقبا ترجیح می‌دهد؟» را تمام کردم و حتماً به نکات آن توجه می‌کنم.

اما کتاب «لقمه کردن فیل» چیزی بود فراتر از هر کتاب دیگری. واقعاً بی‌نظیر بود. به‌شدت منتظر باقی آثار شما هستم.

در پیوست تصویری از همین کتاب بعد از دورۀ اول اضافه کرده‌ام. با اینکه تمام کتاب نکته‌های مهم بود، اما بعضی از آنها را باید چاپ کرد و هر روز آنها از را روی دیوار خواند.

بسیار بسیار سپاسگزارم بابت زمانی که برای تهیۀ این کتاب گذاشتید.

پیروز باشید
محمدجواد محبی

حرفی ندارم جز سپاس از این دوست عزیز. خوشحال می‌شوم شما هم تجربه‌های خود را از خواندن این کتاب، با من و سایر خوانندگان سایت در میان بگذارید. می‌توانید از بخش دیدگاه‌های همین صفحه (کمی پایین‌تر)، یا فرم تماس استفاده کنید.


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. پیشنهاد می‌کنم کتاب من «از عالم بالا تو را صدا می‌زنند» را بخوانید!

۴ دیدگاه تاکنون

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید