دسته‌بندی نشده

چند كلمه درباره «دوربين دات نت»

«احسان رأفتي» از آن افرادي است كه بيكاري نمي‌شناسد! حتي اگر با هيچ جايي و براي هيچ كسي كار نكند، باز هم كار خودش را مي‌كند:) مي‌توان گفت كه به معناي واقعي كلمه يك «كارآفرين» است؛ هرچند فكر نمي‌كنم هنوز از كارهايش به سود مالي رسيده باشد-اگر چيزي از جيب نگذاشته باشد. سايت «دوربين.نت» را راه انداخته كه جايي است براي ارائه عكس‌هاي خبري. در كنار آن، تورهاي پرتعداد عكاسي به نقاط مختلف ايران دارد، سالي يك بار جشنواره عكس خبري برگزار مي‌كند و امسال هم در ابتداي سال، گلچيني از بهترين عكس‌هاي سال 1387 را در يك گالري اينترنتي قرار داد كه واقعا كار پرزحمتي بوده و به‌خوبي به سامان رسيده است.

من از سال قبل و هم‌زمان با برگزاري جشنواره عكس خبري دوربين.نت بود كه با احسان رأفتي، گروهش و كارهايش بيشتر آشنا شدم. و اين باعث شد كه نخستين سفرم به ماسوله را هم با يكي از تورهاي دوربين.نت بروم كه روز واقعا خوبي بود و خوش گذشت. براي فراخوان عكس‌هاي برتر سال 1387 هم عكس فرستادم كه اين عكس من جزو برگزيده‌ها انتخاب شد. امروز هم نخستين گزارش تصويري من در سايت دوربين.نت كار شده كه اينجا مي‌توانيد ببينيد.

از همان زمان كه در جشنواره عكس خبري دوربين.نت شركت كردم، مي‌خواستم درباره بزرگي و اهميت كاري كه احسان رأفتي آغاز كرده و با همه دشواري‌ها ادامه‌اش داده، بنويسم. اما زمان گذشت و گذشت تا بهانه‌هاي ديگري هم براي نوشتن اين يادداشت پيش آمد. عكاس‌ها اگر جايي براي ارائه عكس‌هايشان نداشته باشند، شايد براي عكس گرفتن انگيزه‌هايشان كم شود. عكس گرفتن بهانه‌هاي خوب هم مي‌خواهد كه سفر يكي از آنهاست. دوربين.نت جايي است كه انگيزه‌هاي عكاسي را زياد مي‌كند و اين واقعا كار كمي نيست. اميدوارم كه احسان رأفتي و همه بروبچه‌هاي دوربين.نت همين‌طور باانگيزه، پرانرژي و پرتوان بمانند و اين مجموعه را روز به روز بهتر كنند. و خوشحالم كه من هم حالا به عنوان يكي از اعضاي دوربين.نت، مي‌توانم به پيش‌برد اين هدف كمك كنم. پيشنهاد مي‌كنم شما هم اگر دستي به دوربين داريد، سري به دوربين.نت بزنيد. در دروبين.نت هميشه به روي مهمانان تازه باز است!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. پیشنهاد می‌کنم کتاب من «از عالم بالا تو را صدا می‌زنند» را بخوانید!

۲ دیدگاه تاکنون

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید