لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۹: عادت کنید که هر روز طبق یک برنامۀ منظم پیش بروید

نظم روزانه
کتاب الکترونیک رایگان تنها سخت‌جان‌ها به هدف می‌رسند

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

اگر بتوانید برنامه‌های کاری خود را طوری تنظیم کنید که طبق یک روال مشخص پیش بروند، خیلی راحت‌تر می‌توانید خُرده‌فعالیت‌های کاری خود را قدم به قدم پیش ببرید. اگر هدف و برنامه‌های کلی را تدوین و تعریف کرده باشید، انجام این کار بسیار آسان‌تر و در حکم گام بعدی برای پیش رفتن به سمت آن اهداف و برنامه‌هاست.

مثلاً،‌ با خودتان قرار می‌گذارید هر روز از ساعت ۹ تا ۱۱ دربارۀ کسب‌وکارتان مطالعه کنید، از ساعت ۱۱ تا ۱۲ به ایمیل‌ها پاسخ بدهید، یا مثلاً هر دوشنبه یک خبرنامه به مشترکان خود ارسال ‌کنید و….

نکته: اگر قرار باشد هر روز طبق یک برنامۀ نامنظم پیش برود، حتی خودِ برنامه‌ریزی هم ممکن است سخت شود و برای همین، برنامه‌ریزی فعالیت‌های روزانه هم کنار گذاشته شود.

اما اگر مثلاً از ۸ ساعت زمانِ فعالیتِ کاری، تکلیف ۶ ساعت طبق روالی معین معلوم شده باشد، برای آن دو ساعتِ باقی‌مانده خیلی راحت‌تر می‌توان هر شب چند دقیقه وقت گذاشت و فعالیت آن دو ساعت را هم مشخص کرد.

ضمن اینکه طبق روال پیش رفتن، ایجادِ «عادت» می‌کند؛ و می‌دانید که عادت خوبی مثل «منظم بودن» چقدر برای رسیدن به اهداف مهم است!


کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

در دوره آنلاین چهل میثاق زندگی ثبت‌نام کنید

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. حرفهٔ اصلی‌ام نویسندگی است و در کنار آن، آموزش و تدریس هم (با تمرکز روی رشد فردی و کسب‌وکار) انجام می‌دهم. چند سالی است ساکن کانادا هستم، و در این وب‌سایت آموزش‌هایی را عرضه می‌کنم که به شما کمک می‌کند ــ چه در ایران هستید، چه در کانادا، و چه در هر جغرافیای دیگری ــ رویاهای خود را بیابید و آنها را محقق کنید.

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید