لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۸: با ورزش کردن،‌ کارایی خود را بالاتر ببرید

ورزش
کتاب الکترونیک رایگان تنها سخت‌جان‌ها به هدف می‌رسند

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

از قدیم گفته‌اند که «عقل سالم در بدن سالم است.» گاهی ممکن است به نظر برسد که صرفِ وقت برای یکی دو فعالیت ورزشی، هدر دادن اوقات مفید است و بهتر است که آن هم صرف پیش بردن کارها شود. اما بدون داشتن انرژی لازم، کارها با کیفیت خوب پیش نمی‌روند و خستگیِ بدنی و فکری دست به دست هم می‌دهند تا کارایی پایین بیاید.

در اینترنت جست‌وجو کنید، با متخصصان مشورت کنید و یک برنامۀ ورزشی برای خود بچینید تا همان‌طور که ذهن شما دارد ورزش می‌کند، بدن شما هم وادار به تحرک شود. ترکیب این دو با هم، خیلی سریع‌تر شما را به اهدافتان می‌رساند.

نکته: چند حرکت بدنی را بیاموزید که مخصوص فضاهای کوچک و برای کسانی طراحی شده‌اند که بیشتر پشت میز و صندلی‌اند. آنها را به فواصل مناسب در طول روز انجام بدهید. البته برای اینکه بهانه‌ها برای تحرک نداشتن را از خود بگیرید، حتی اگر حوصلۀ جست‌وجو و یاد گرفتن حرکات نرمشی را هم ندارید حداقل هر ۶۰ تا ۹۰ دقیقه از پشت میز بلند شوید و کمی در فضای دفتر/اتاق/خانه قدم بزنید!


کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

در دوره آنلاین چهل میثاق زندگی ثبت‌نام کنید

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. حرفهٔ اصلی‌ام نویسندگی است و در کنار آن، آموزش و تدریس هم (با تمرکز روی رشد فردی و کسب‌وکار) انجام می‌دهم. چند سالی است ساکن کانادا هستم، و در این وب‌سایت آموزش‌هایی را عرضه می‌کنم که به شما کمک می‌کند ــ چه در ایران هستید، چه در کانادا، و چه در هر جغرافیای دیگری ــ رویاهای خود را بیابید و آنها را محقق کنید.

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید