لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۷: به قدرِ کافی بخوابید!

خواب خوب

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

برای اینکه بتوانید حداکثر بهره‌وری را در زمان کاری خود داشته باشید، باید به بدن خود استراحت کافی بدهید؛ و یکی از بهترین راه‌ها برای این منظور این است که شب‌ها به قدر کافی بخوابید!

معمولاً پس از ۷ تا ۸ ساعت خوابِ خوب، که البته زمان آن برای افراد مختلف متفاوت است، بهتر می‌توانید تمرکز کنید، راحت‌تر می‌توانید چیزها را به یاد بیاورید، و ذهن‌تان شفاف و فارغ از آشفتگی است. خواب مناسب و کافی، یکی از پایه‌های مهم برای سلامتی و سپری کردن روزها با بیشترین کارایی است.

نکته: یک راه برای خوب به خواب رفتن، این است که مقدماتِ خوب به خواب رفتن را فراهم کنید. اگر تا آخرین لحظۀ بیداری ذهن شما مشغول باشد (مخصوصاً با فعالیت در فضای مجازی)، به خواب رفتن ممکن است طولانی و دشوار شود و کیفیتِ خواب هم خوب نباشد. خواندن چند صفحه کتاب که مطالبِ الهام‌بخش دارد، مقاله‌ای خوب در یک مجله که قبلاً نشان کرده‌اید، یا سکوت، پیش‌درآمدهای بهتری برای یک خواب عمیق و خوش هستند.


کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. پیشنهاد می‌کنم کتاب من «از عالم بالا تو را صدا می‌زنند» را بخوانید!

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید