لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۵: هر بار روی یک فعالیت کاری تمرکز کنید

تمرکز

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

پس از اینکه پروژۀ کاری خود را تعریف و تعیین کردید، هر بار فقط روی یکی از فعالیت‌های مربوط به آن تمرکز کنید و آن را به انجام برسانید. مثلاً اگر قرار است در این گام راجع به یکی از جنبه‌های کسب‌وکار خود در گوگل جست‌وجو کنید، زمان کاری خود را مشخص کنید (ابتدا و انتها)، و در تمام آن مدت فقط به همین یک کار بپردازید.

اگر در حین جست‌وجو، سری هم به فیسبوک و تلگرام و اینستاگرام بزنید و در این میانه ایمیل‌هایتان را هم چک کنید و با همکاری گرم صحبت شوید و…، ‌ناگهان به خودتان می‌آیید و می‌بینید یک روزِ کامل کاری گذشته اما کاری که قصد انجامش را داشتید، همچنان نیمه‌کاره مانده است.

نکته: یک راه برای تمرکز، فراهم کردن محیطی مناسب برای تمرکز است. و برای فراهم کردن این محیط، یک راهِ خوبش این است که «همۀ‌ گزینه‌های دیگر را از دسترس خارج کنید.» مثلاً، موبایل خود را سایلنت کنید و آن را در جایی غیر از میز کارتان قرار بدهید (یا پشت و رو روی میز کار بگذارید تا notificationها یا آگاه‌سازی‌های آن، حواستان را پرت نکند)؛ اگر با اینترنت کار ندارید، آن را قطع کنید یا سایر پنجره‌های مرورگر را ببندید؛ هدفونی روی گوشتان بگذارید و….


کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. پیشنهاد می‌کنم کتاب من «از عالم بالا تو را صدا می‌زنند» را بخوانید!

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید