لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۴: هر بار فقط روی یک پروژه تمرکز کنید

تمرکز پروژه

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

فرصت‌های کسب‌وکار در دنیای امروز، مخصوصاً در حیطۀ کارآفرینی اینترنتی، از در و دیوار می‌ریزند. روزی نیست که یک ایمیل جدید با پیشنهادی جدید برای پول درآوردن به روشی جدید سر از میل‌باکس ما در نیاورد. گاهی احساس می‌کنیم در برابر این همه انتخاب قادر به تصمیم‌گیری نیستیم، یا وسوسه می‌شویم فعالیتی را که تا نیمۀ ‌راهش آمده‌ایم، رها کنیم و سراغ فرصت تازه‌ای برویم که وعده می‌دهد زودتر و سریع‌تر می‌توانیم به درآمدسازی برسیم.

سبُک و سنگین کردن پیشنهادها البته جای خود را دارد، اما تقریباً راهی نیست که بدون صرف وقت (و احتمالاً هزینه)، آموختن کلی نکات جدید و تجربه کردن بتوان به موفقیت رسید. پس اگر راهی که برای کارآفرینی و کسب درآمد برگزیده‌اید هنوز آینده‌دار است، بهتر است ابتدا آن را تمام کنید و به نتیجه برسانید؛ بعد اگر لازم شد سراغ راه‌های جدید بروید.

نکته: این مسئله دربارۀ خیلی از امور دیگر هم مصداق دارد. در حال خواندن کتابی هستید که می‌دانید خواندنِ عمیق و درک کردن مطالب آن و به کار بستن‌شان، توانایی‌های شما را چندین پله ارتقا می‌دهد. در این میانه، با کتاب جدیدی آشنا می‌شوید که در همان زمینه است و می‌گوید که این موضوع را از چشم‌انداز تازه‌ای بررسی کرده است. وسوسه می‌شوید کتاب فعلی را نیمه‌کاره رها کنید و سراغ کتاب جدید بروید. در میانه‌های خواندن کتاب دوم، باز کتاب دیگری چشم‌تان را می‌گیرد. تا به خودتان بیایید، چند کتاب نیمه‌خوانده دارید با اطلاعاتی درهم و مغشوش. مَثَلی هست که می‌گوید: «بهتر است یک سیب را کامل بخوریم تا این‌که چند سیب را فقط یک گاز بزنیم و دور بیندازیم!»

کلیک کنید و بخوانید!
سخت‌جانی (Grit) چیست و چرا بدون داشتن این ویژگی، نمی‌توان به موفقیت رسید؟

کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. پیشنهاد می‌کنم کتاب من «از عالم بالا تو را صدا می‌زنند» را بخوانید!

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید