لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۱۵: تماس تلفنی خیلی وقت‌ها کارراه‌انداز است

مردی در برابر کامپیوتر در حال تماس تلفنی است
کتاب الکترونیک رایگان تنها سخت‌جان‌ها به هدف می‌رسند

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

در دنیای ایمیل و ارتباطات آنلاین، گاهی وقت‌ها با روشِ سنّتیِ تماس تلفنی ممکن است زودتر به مقصود برسید. مثلاً اگر برای پیشبرد پروژۀ‌ کاری خود نیازمند اطلاعاتی هستید که فلان شرکت ارائه می‌کند، می‌توانید به جای ایمیل زدن به مسئول مربوطه، اگر امکانش هست مستقیماً با او تماس بگیرید. ایمیل پاسخ دادن کار وقت‌گیری است که انرژی زیادی هم می‌طلبد، اما گاهی همان توضیحات را در یک مکالمۀ کوتاهِ تلفنی می‌توان منتقل کرد.

نکته: برخی از شرکت‌ها، امکان چت آنلاین هم از طریق وب‌سایت‌شان دارند. اگر ارتباطات متنی را ترجیح می‌دهید، یا مثلاً در یک اتاقِ ساکت هستید که نمی‌خواهید با تماس تلفنی تمرکز دیگران را بر هم بزنید، چت آنلاین می‌تواند گزینۀ دیگری باشد که شما را زودتر به مقصود برساند.


کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

در دوره آنلاین چهل میثاق زندگی ثبت‌نام کنید

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. حرفهٔ اصلی‌ام نویسندگی است و در کنار آن، آموزش و تدریس هم (با تمرکز روی رشد فردی و کسب‌وکار) انجام می‌دهم. چند سالی است ساکن کانادا هستم، و در این وب‌سایت آموزش‌هایی را عرضه می‌کنم که به شما کمک می‌کند ــ چه در ایران هستید، چه در کانادا، و چه در هر جغرافیای دیگری ــ رویاهای خود را بیابید و آنها را محقق کنید.

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید