لقمه کردن فیل

لقمه کردن فیل، ۱۱: زمان‌های مردۀ خود را زنده کنید!

استفاده از زمان مرده
کتاب الکترونیک رایگان تنها سخت‌جان‌ها به هدف می‌رسند

توضیح دربارهٔ این سری لقمه‌ها را اینجا ببینید.

بسیاری مواقع در روز ممکن است باشد که شما ناچار به گذراندن آنها هستید و در عین حال، شرایط طوری است که نمی‌توانید طی آنها پروژۀ کاری خود را پیش ببرید. اما این به معنای آن نیست که نمی‌توان از این زمان‌ها به شکل مفید استفاده کرد.

اگر با خودرو شخصی سر کار می‌روید، می‌توانید کتاب‌ها و فایل‌های صوتیِ آموزشی را گوش بدهید. گوش کردن به موضوعی که به آن علاقه دارید و شما را شارژ و از لحاظ روحی سرشار می‌کند، نه‌تنها باعث می‌شود مسیر کوتاه‌تر شود، بلکه با بهره‌گیری از نتایج فوق‌العادۀ «اثر مرکب» (کارهای کوچکِ هرروزه) باعث می‌شود پس از مدتی دربارۀ بسیاری از موضوعات بینش بهتری داشته باشید و با به‌کارگیری آنها در زندگی خود، روز به روز موفق‌تر شوید.

اگر با وسایل حمل‌ونقل عمومی سر کار می‌روید، افزون بر گزینۀ بالا، می‌توانید کتاب چاپی بخوانید، کتاب‌های الکترونیک یا مقالات را در گوشی تلفن همراه یا تبلت خود بخوانید، ایمیل‌هایتان را چک کنید و پاسخ بدهید، برنامۀ روزانه‌تان را بررسی کنید و اگر لازم است در آن تغییر بدهید و….

نکته: از آنجا که این روزها تلفن همراه تقریباً همیشه همراه آدم است، خوب است مجموعه‌ای از فایل‌ها و کتاب‌های صوتی، موسیقی‌های خوب، کتاب‌های الکترونیک و مقالات خواندنی را در گوشی خود داشته باشید تا هر بار که به زمان مرده‌ای برخورد کردید (انتظار در مطب دکتر، صف بانک، فرودگاه و…) بتوانید آن را به زمانی زنده و مفید تبدیل کنید.


کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

کتاب رایگان «لقمه کردن فیل» را همین حالا دانلود کنید و با ۱۰۰ روش دیگر برای لقمه کردن فیل آشنا شوید!


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

در دوره آنلاین چهل میثاق زندگی ثبت‌نام کنید

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. حرفهٔ اصلی‌ام نویسندگی است و در کنار آن، آموزش و تدریس هم (با تمرکز روی رشد فردی و کسب‌وکار) انجام می‌دهم. چند سالی است ساکن کانادا هستم، و در این وب‌سایت آموزش‌هایی را عرضه می‌کنم که به شما کمک می‌کند ــ چه در ایران هستید، چه در کانادا، و چه در هر جغرافیای دیگری ــ رویاهای خود را بیابید و آنها را محقق کنید.

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید