یادداشت‌ها

شغل: مسئول ایجاد شادمانی!

سال گذشته، یک اکانت یا همان حساب کاربری در «وردپرس» (یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های مدیریت محتوای وب‌سایت) ساخته و مبلغی برای آن پرداخت کرده بودم. قصد داشتم به انگلیسی در آن بنویسم، اما پس از نوشتن چند پُست، دیگر فرصتی برای این کار پیش نیامد. اینطور شد که آن را تقریباً فراموش کردم. اما وردپرس فراموش نکرده بود که اکانت من را پس از یک سال، مجدد شارژ کند!

زمانی که چند روز بعد، با مراجعه به تراکنش‌های حساب بانکی‌ام از این موضوع باخبر شدم، تعجب کردم که چرا ایمیلی دریافت نکرده بودم (که اطلاع بدهد حساب شما شارژ خواهد شد و اگر مایل نیستید، تمدیدِ اشتراک را لغو کنید). پس از مراجعه به وردپرس، دریافتم که ایمیل دیگری را برای آن اکانت ثبت کرده بودم که تقریباً یک سالی می‌شد چک نکرده بودم؛ و دیدم که چند بار ایمیل‌های یادآوری فرستاده بودند.

با اینکه طبق سیاست‌های refund (بازگرداندن پول) وردپرس، منطقاً نمی‌توانستم درخواست ریفاند کنم، اما گفتم بگذار حداقل امتحانش کنم. در ایمیلی، موضوع را شرح دادم و نوشتم می‌دانم که کاستی از سوی من بوده که ایمیلم را چک نکرده‌ام، اما آیا به هر شکلی امکان ریفاند هست؟

ایمیل ریفاند وردپرس

ایمیل دریافتی از وردپرس که توضیح می‌دهد پول من کامل بازگشته (ریفاند شده). انتهای ایمیل، عنوان شغلی فرستنده «مهندس شادمانی» ذکر شده است!

پاسخی که دریافت کردم، کمی با ایمیل‌های معمول که از سوی کارکنان بخش خدمات مشتریان ارسال می‌شود فرق داشت. مثلاً از علامت 🙂 در میان نوشته‌های آن استفاده شده بود. عنوان شغلیِ فردی هم که پاسخ داده بود، در انتهای ایمیل Happiness Engineer درج شده بود، یعنی «مهندس شادمانی»! به هر روی، برایم نوشتند که ریفاند را انجام خواهند داد. من هم طبیعتاً خوشحال شدم. شاید این عنوان شغلی را بشود با این حساب، «سفیر شادی» ترجمه کرد!

کلیک کنید و بخوانید!
ما چه نسبتی با کوروش کبیر داریم؟
شما چه تجربه‌هایی (خوب یا بد) در زمینهٔ پس دادن کالا/خدمات و بازگشت پول دارید؟
خوشحال می‌شوم دیدگاه‌های خود را در همین صفحه (کمی پایین‌تر) با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

پیشنهاد ویژه:

من وبیناری با عنوان «چه کنیم تا مشتریان، با اطمینان بیشتری از ما خرید کنند؟» برگزار می‌کنم و در آن، ریزه‌کاری‌های «سیاستِ Return & Refund» یا همان «سیاستِ مرجوع کردنِ کالا/خدمت و بازگرداندن پول» را آموزش می‌دهم. اگر کسب‌وکار دارید یا به هر شکلی فروش انجام می‌دهید و می‌توانید دربارهٔ سیاست‌های فروش کالا/خدمات تصمیم‌گیری یا اظهارنظر کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً در این وبینار شرکت کنید.

توضیحات بیشتر و ثبت‌نام در وبینار


شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. پیشنهاد می‌کنم کتاب من «از عالم بالا تو را صدا می‌زنند» را بخوانید!

یک دیدگاه تاکنون

  • من از سایت جناب بهرام پور یه محصول ۷۰ هزار تومانی در زمینه بازاریابی خریدم ، اما بعد مشاهده ویدئو دیدم بکارم نمیاد ، و در خواست ریفانند دادم ، به دوروز نرسیده بود که کل هزینه واریزیو پس دادن !! خیلی برام جالی بود که واقعا رو حرفشون مونده بودن !!!! الان هم تصمیم گرفتم تا چند وقت دیگه همین امکان ریفاند رو به سایتم اضافه کنم. عالیییییییییییییییییه این سیستم

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید