یادداشت‌ها

آیا شالوده‌ای محکم برای طی مسیر موفقیت ایجاد کرده‌ای؟

شالودهٔ موفقیت ــ دستانی که کاپ را به نشانهٔ پیروزی بالا برده‌اند
کتاب الکترونیک رایگان تنها سخت‌جان‌ها به هدف می‌رسند

داشتم این ویدیو را تماشا می‌کردم. یک ویدیوی انگیزشی است. از آنهایی که فیتِ شبکه‌های اجتماعی است. کوتاه، از آنهایی که یک فرایندِ بلندِ زندگی را در یک دقیقه خلاصه کرده است. یک انسان را نشان می‌دهد که کلی سختی داشته اما بالاخره موفق شده است. کسی که این ویدیو را می‌بیند، یک آن حالش خوش می‌شود. احساس می‌کند می‌تواند دنیا را فتح کند.

اما از شاید میلیون‌ها نفری که امثال این ویدیوها را می‌بینند، شاید فقط یکی دو نفر یک تصمیم جدی برای زندگی‌شان بگیرند و زندگی‌شان را واقعاً تغییر بدهند. بقیه، عمراً آن حاشیهٔ امنیت را رها کنند.

چرا؟

آخر زندگی که به این سادگی و سرراستی نیست که بشود در یک دقیقه ویدیوی کارتونی پیاده‌اش کرد. چه کسی می‌داند وقتی «جی. کی. رولینگ» بالاخره نشست تا «هری پاتر» را خلق کند، دقیقاً چه حس و حالی داشت و با چه سختی‌هایی مبارزه کرده بود. هزاری از این ویدیوها هم درست شود، هرچند در جای خودش خوب است، اما زندگی آدم‌ها را بهتر نمی‌کند. تا سازوکار درونی موفقیت را نشناسیم و تا با زندگی دست و پنجه نرم نکنیم، موفق نمی‌شویم.

دقیقاً به همین دلیل است که خیلی‌ها «راز» را تماشا می‌کنند اما آخرش هم همان زندگی همیشگی را دارند. آدمی هر روز هم «راز» را تماشا کند، تا واقعاً با زندگی مواجه نشود و تا نتواند سر بزنگاه‌ها، تصمیم‌های حیاتی بگیرد، زندگی‌اش بهتر نخواهد شد.

بخشی از تصویر روی جلد کتاب کیمیاگر، نسخهٔ انگلیسیدقیقاً به خاطر همین کاستی‌ها در مجموعهٔ‌ آموزش‌های موفقیت بود که دورهٔ آنلاین «در جست‌وجوی افسانهٔ شخصی» (قدم به قدم تا محقق کردن رؤیای شما) را طراحی کرده‌ام.

کلیک کنید و بخوانید!
اعتراض به «خلیج عربی» زمانی که شبکه‌های اجتماعی و #هشتگ نبود

شما هزاری هم کتاب «کیمیاگر» را بخوانید، تا آن را درونی نکنید و در لحظه‌های حساس زندگی پیاده نکنید، زندگی‌تان بهتر نخواهد شد. این دوره را طراحی کرده‌ام تا یک بار با هم، به سفری سرنوشت‌ساز در جست‌وجوی افسانهٔ شخصی‌مان برویم. دوستی از من پرسش‌هایی دربارهٔ این دوره پرسیده بود، و من برای ایشان نوشتم که «کیمیاگر، سبک زندگی من است.» حداقل بیست سال است که این آموزه‌ها را بارها در عمل پیاده‌ کرده‌ام و دقیقاً می‌دانم از چه چیزی دارم صحبت می‌کنم.

حتی طراحی و اجرای این دوره در این زمان هم مبتنی بر نوعی الهام و شهود بود. بین ده‌‌ها دوره‌ای که می‌توانستم الان طراحی و اجرا کنم، تصمیم گرفتم «در جست‌وجوی افسانهٔ شخصی» (قدم به قدم تا محقق کردن رؤیای شما) را انتخاب کنم؛ چون به‌نوعی، پیش‌نیاز و شالودهٔ دوره‌های دیگری خواهد بود که به امید خدا برگزار خواهم کرد.

در دوره‌های آینده، دقیقاً به شما آموزش خواهم داد که چطور در عصر جدیدِ داده‌ها و اینترنت، با یک لپ‌تاپِ متصل به اینترنت «پول» بسازید؛ اما برای اینکه به آنجا برسید و بتوانید در «مسیر» دوام بیاورید، لازم است با فرایند موفقیت، سختی‌ها و آسانی‌های آن و مسیر رسیدن به گنج و افسانهٔ شخصی آشنا باشید. و پیشنهاد می‌کنم همین حالا تصمیم بگیرید تا این مسیر را با من طی کنید.

من «اصرار» نمی‌کنم که در این دوره شرکت کنید. این دوره، یک «گنج» است که دارم تلاش می‌کنم ارزش خارق‌العادهٔ آن را نشان دهم و در نهایت پیشنهاد کنم «خودتان تصمیم بگیرید.» حتی اگر این دوره بهشت هم بود، شما را به‌زور به بهشت نمی‌بردم. 🙂 اما این فرصت بی‌نظیر ایجاد شده تا با همراهی یک کوچ زبده که خودش بارها به سفرهای دور و دراز برای محقق کردن افسانهٔ شخصی‌اش رفته است، همراه شوید و یک بار برای همیشه، تصمیم بگیرد رؤیاهایی خود را محقق کنید.

کلیک کنید و بخوانید!
تمرین کردن آیا کارِ لذت‌بخشی است؟!

برای همین پیشنهاد می‌کنم از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنید و اگر این دوره را مناسب خود می‌دانید، همین حالا ثبت‌نام خود را انجام بدهید.

پیشنهاد می‌کنم هم‌اکنون در این دوره ثبت‌‌نام کنید:

در جست‌وجوی افسانهٔ شخصی ــ قدم به قدم تا محقق کردن رؤیای شما ــ دورهٔ آنلاین ــ مدرس: علی‌اکبر قزوینی

ثبت‌نام در دورهٔ «در جست‌وجوی افسانهٔ شخصی»

آیا شالوده‌ای محکم برای طی مسیر موفقیت ایجاد کرده‌ای؟
امتیاز 5 از مجموع 3 رأی

شما درباره این مطلب چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شوم اینجا را کلیک کنید و دیدگاه‌های خود را با من و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

در دوره آنلاین چهل میثاق زندگی ثبت‌نام کنید

دربارۀ نویسنده

علی‌اکبر قزوینی

من علی‌اکبر قزوینی هستم. حرفهٔ اصلی‌ام نویسندگی است و در کنار آن، آموزش و تدریس هم (با تمرکز روی رشد فردی و کسب‌وکار) انجام می‌دهم. چند سالی است ساکن کانادا هستم، و در این وب‌سایت آموزش‌هایی را عرضه می‌کنم که به شما کمک می‌کند ــ چه در ایران هستید، چه در کانادا، و چه در هر جغرافیای دیگری ــ رویاهای خود را بیابید و آنها را محقق کنید.

لطفاً دیدگاه یا پرسش خود را بنویسید