برنامه‌ریزی روزانه و انجام کارها به شیوهٔ افراد موفق را بیاموزید!


 • آیا برایتان پیش آمده که برنامه‌ای برای یک روز کاریِ پربازده داشته‌اید، اما در انتهای روز متوجه شده‌اید به هیچ کدام از آن کارها نرسیده‌اید؟
 • آیا دوست دارید با برنامه‌ریزی روزانه هوشمندانه، روزهایتان را پرنشاط‌تر و مفیدتر سپری کنید؟
 • آیا دوست دارید از نکاتی آگاه شوید که افراد موفق برای برنامه‌ریزی روزانه، هر روز در کار و زندگی‌شان از آنها استفاده می‌کنند؟

اگر پاسخ شما به هر یک از پرسش‌های بالا مثبت است، خبر خوشی برایتان دارم:

برنامه‌ریزی روزانه ــ کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

من علی‌اکبر قزوینی هستم، ورود شما را به این وب‌سایت خوش‌آمد می‌گویم، و می‌خواهم از شما دعوت کنم کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل» را دانلود کنید. در این کتاب، دربارۀ مهارتی اساسی و پایه‌ای دربارهٔ برنامه‌ریزی روزانه و انجام کارها توضیح می‌دهم که بدون آن، دستیابی به هر موفقیتی در زندگی اگر نه ناممکن، بسیار دشوار و زمان‌بر خواهد بود. این کتاب، به عنوان هدیه تقدیم شما دوست عزیز می‌شود و برای دریافت آن، کافی است فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

خبر خوش دوم: با ثبت ایمیل خود برای دریافت این کتاب الکترونیک، جایزه هم می‌گیرید! توضیحات بیشتر را کمی پایین‌تر می‌توانید بخوانید.

جایزه هم می‌گیرید!

برنامه‌ریزی روزانه ــ هدیه

چون این نخستین کتاب الکترونیک است که به شما دوستان عزیز هدیه می‌دهم، تصمیم گرفتم با افزودن هدایایی دیگر، که به موضوع کتاب هم مرتبط هستند، آن را برای شما هر چه پربارتر و مفیدتر کنم. تعدّد و تنوع این هدایا و جوایز را مدیون جمعی از برجسته‌ترین و خوش‌نام‌ترین استادان و مدرسان حیطه‌های موفقیت، بازاریابی، کارآفرینی و… هستم که لطف کردند و درخواست من برای همراهی در این حرکت را پذیرفتند.

۱. پنج نفر از شما عزیزانی که این فرم را پر و ارسال می‌کنید، به قید قرعه نسخه‌ای از فیلم همایش «راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی» (به ارزش ۶۹.۰۰۰ تومان) را هدیه می‌گیرید. (این هدیه با همراهی جناب ژان بقوسیان، بنیان‌گذار شرکت مدیر سبز، اهدا می‌شود.)

۲. پنج نفر از شما عزیزانی که این فرم را پر و ارسال می‌کنید، به قید قرعه شرکت در دورۀ آنلاین «آموزش کامل کار با وردپرس» (به ارزش ۳۹.۰۰۰ تومان) را هدیه می‌گیرید. (این هدیه با همراهی و جناب علی حاجی محمدی، بنیان‌گذار شرکت آموزشی همیار وردپرس، اهدا می‌شود.)

۳. پنج نفر از شما عزیزانی که  این فرم را پر و ارسال می‌کنید، به قید قرعه نسخه‌ای از سی‌دی آموزشی «سحرخیزی» (به ارزش ۴۹.۰۰۰ تومان) را هدیه می‌گیرید. (این هدیه با همراهی خانم دکتر آناهیتا چشمه علایی، بنیان‌گذار وب‌سایت آموزشی گیس‌گلابتون، اهدا می‌شود.)

۴. ده نفر از شما عزیزانی که این فرم را پر و ارسال می‌کنید، به قید قرعه نسخه‌ای از کتاب «دانسته‌هایت را به کار بگیر» (به ارزش ۱۸.۰۰۰ تومان) را هدیه می‌گیرید. (این هدیه با همراهی جناب سعید محمدی، بنیان‌گذار مؤسسۀ آموزشی مطالعۀ شریف، اهدا می‌شود.)

۵. ده نفر از شما عزیزانی که این فرم را پر و ارسال می‌کنید، به قید قرعه نسخه‌ای از کتاب «از شنبه» (به ارزش ۲۸.۰۰۰ تومان) را هدیه می‌گیرید. (این هدیه با همراهی جناب محمدپیام بهرام‌پور، بنیان‌گذار مؤسسۀ آموزشی بیشتر از یک نفر، اهدا می‌شود.)

شرایط و ضوابط کامل در خصوص دریافت جوایز را لطفاً در انتهای همین صفحه بخوانید.


لقمه کردن فیل...!

داستان این فیل چیست و چه ارتباطی با برنامه‌ریزی روزانه دارد؟

چیستان‌مانندی است که می‌پرسد: «یک فیل را چطور می‌شود خورد؟» و پاسخ این است که: «لقمه‌لقمه!»

واقعیت این است که «قطره‌قطره» جمع گردد،‌ وانگهی «دریا» شود؛ و همیشه همین‌طور بوده است. بگذارید سه جمله را در این زمینه از بزرگان نقل کنم:

 • «کارهای بزرگ با فورانی از انگیزش انجام نمی‌شوند، بلکه با کنار هم قرار گرفتن چیزهایی کوچک است که به سرانجام می‌رسند.»
 • «کارهای کوچکی که هر روز انجام می‌دهید، در ساختنِ زندگیِ شما بیشتر نقش دارند تا کارهای بزرگی که هرازگاهی انجام می‌دهید.»
 • «یک تفاوت انسان‌های موفق و ناموفق این است که موفق‌ها، کاری را که باید، در زمانی که لازم است، انجام می‌دهند؛ هر حس و حالی که داشته باشند.»

اما چرا گاهی وقت‌ها نمی‌شود و برنامه‌ریزی روزانه با موفقیت انجام نمی‌شود؟

همۀ ما دوست داریم با عرق ریختنِ کمتر، تقلای کمتر و زحمت کمتر، نتایج بهتری بگیریم.

شاید از ارزش کارهای کوچکِ پیوسته و هرروزه آگاه نیستیم؛ یا راهش را نمی‌دانیم. همۀ ما دوست داریم با عرق ریختنِ کمتر، تقلای کمتر و زحمت کمتر، نتایج بهتری بگیریم. شاید بارها شده در ابتدای صبح تصمیم گرفته‌اید یک روز دل‌انگیز و پُربازده را آغاز کنید، اما وقتی روز به انتها رسیده، احساس کرده‌اید فعالیت‌هایتان و کارهایتان در آن روز بیشتر از جنس وقت‌کُشی بوده تا کار مفید. یا از جنسِ تند و تند کارهای فوری انجام دادن بوده تا انجام کاری عمیق و باارزش. و حس خیلی بدی است که آدم احساس کند روزی بر او گذشته و کاری مفید نکرده است.

شاید تصور کنید برنامه‌ریزی روزانه و کار مفید و با بازده خوب انجام دادن، سخت است؛ و شاید برای فرار از این سختی است که گاهی الکی در خانه یا محل کار می‌چرخید، وقت‌کشی می‌کنید و با دوستان و همکاران غیبت می‌کنید و حرف‌های خاله‌زنکی می‌زنید، تلویزیون را از این کانال به آن کانال می‌زنید، ایمیل‌های صد من یک غاز می‌خوانید و در میان صفحات وب، بیهوده می‌گردید بی‌آن‌که هدف خاصی داشته باشید یا دنبال مطلب مفیدی باشید. یا تند و تند کارهای روتین و خسته‌کننده و فوری‌ای را انجام می‌دهید که آخر روز خودتان هم نمی‌دانید حاصل آن همه کار برای خودتان، کسب‌وکارتان یا شرکت‌تان چه بوده است.

«جهان دیگر جای امنی برای کارمندان نیست»

برنامه‌ریزی روزانه و بالا بردن بازدهی کار، فقط با کمی هوشمندانه‌تر کار کردن و رعایت نکاتی ساده اما بسیار موثر، حاصل می‌شود. اما برنامه‌ریزی روزانه و بالا بردن بازدهیِ کارهایی که انجام می‌دهید، منفعت بزرگ‌تری هم برایتان دارد. «رابرت کیوساکی»، نویسندۀ مشهورِ کتاب پرفروش «پدر پولدار، پدر بی‌پول»، به‌صراحت می‌گوید: «جهان دیگر جای امنی برای کارمندان نیست.» و منظور او از کارمند، کسی است که تفکر کارمندی دارد؛ به این معنا که تصور می‌کند با قرار دادن بخشی از ساعت‌های زندگی‌اش در اختیار یک شرکت یا سازمان یا اداره، آن نهاد قادر است حقوق او را تأمین کند و خیالش را بابت معاش، راحت.

اگر افراد یاد نگرفته و عادت نکرده باشند که کارشان را بر مبنای «نتیجه» (نه ساعات کاری) و با «روحیۀ کارآفرینی» انجام بدهند، روزگار سختی را در پیش خواهند داشت. به قول رابرت کیوساکی،‌ «دیگر چیزی به عنوان یک شغل امن و مطمئن وجود ندارد.»

شاید تا ۱۰ یا ۲۰ سال پیش چنین تصوری دور از واقعیت نبود، اما اکنون واقیعت عوض شده است. در همه جای جهان، کم نیستند کسانی که پس از سال‌ها کار برای جایی، عذرشان خواسته می‌شود؛ و آنها اگر یاد نگرفته و عادت نکرده باشند که کارشان را با برنامه‌ریزی روزانه درست، بر مبنای «نتیجه» (نه ساعات کاری)، و با «روحیۀ کارآفرینی» انجام بدهند، روزگار سختی را در پیش خواهند داشت. باز هم به قول رابرت کیوساکی،‌ «دیگر چیزی به عنوان یک شغل امن و مطمئن وجود ندارد.»

کسی که در پی یک زندگی مطمئن از لحاظ مالی است، می‌داند که به جای رفتن در پی «امنیت شغلی» و چشم داشتن به کمکِ دولت و این و آن، باید خودش آستین بالا بزند، کاری برای خودش دست و پا کند و جریان و جریان‌های درآمد برای خودش بسازد. «دنیا به کارآفرین‌های بیشتری نیاز دارد»، این جمله هم باز از کیوساکی است.

یک مهارت مهم برای کارآفرینی

یکی از مهارت‌های مهم برای کارآفرینی، تواناییِ برنامه‌ریزی روزانه، مدیریت بر خود و انجام دادن کارها با بازده بالاست. برای آشنایی با این مهارت ارزشمند، کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه» را نوشته‌ام. مطمئن باشید حتی با اجرا کردن و به کار بستن یکی از این نکته‌ها هم بازدهی کار شما و احساس شما از مفید بودن روزتان بالاتر می‌رود. شما می‌توانید هر تعداد از این نکات را که بیشتر به کار شما می‌آید، بگیرید و در کارتان اجرا کنید.

برنامه‌ریزی روزانه ــ کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

و چرا این‌قدر روی «اجرای نکات» تاکید می‌کنیم؟ چون به‌قول محمود معظمی، استادی که از او بسیار آموخته‌ام و همچنان می‌آموزم: «ما فقط زمانی چیزی را “می‌دانیم” که داریم آن را “اجرا می‌کنیم”. وگرنه، یا آن را خوانده‌ایم، یا شنیده‌ایم، و یا فکر می‌کنیم که می‌دانیم!»

این نکات برای برنامه‌ریزی روزانه و اجرا و به انجام رساندن کارها هرچند برای هر کاری قابل استفاده‌اند، اما بیشترین تمرکز بر کارهایی است که در یک «دفتر کار» یا به اصطلاح office انجام می‌شوند و معمولاً با کامپیوتر سروکار دارند؛‌ حالا این دفتر کار می‌تواند جایی باشد که شما برای شخص دیگری کار می‌کنید، می‌تواند دفتر خودتان باشد، یا حتی میزی همراه کامپیوتر در گوشۀ خانه که با آن به یک کارآفرینیِ پاره‌وقت مشغول هستید.

خبر خوش!

و خبر خوش این است که امروزه با همگانی شدن کامپیوتر و در دسترس قرار گرفتن اینترنت، کارآفرینی از همیشه ساده‌تر شده است (اما نه آن‌قدرساده که هر کسی یک‌شبه میلیونر شود؛ اصول اساسی موفقیت تغییر نکرده است و یکی از آن اصول،‌ می‌گوید که برای موفقیت آسانسور وجود ندارد اما می‌شود پله‌ها را یکی‌یکی طی کرد و به موفقیت رسید).

کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل: ۱۰۱ نکتۀ کوتاه و کاملاً کاربردی برای به انجام رساندن کارهای روزانه، به‌ویژه برای کارآفرینان اینترنتی»

به هر روی، امروزه تنها با یک لپ‌تاپِ متصل به ایترنت، دنیای کسب‌وکار زیر دستان شماست و برای استخراج طلا از این معدنِ سرشار، آن‌چه نیاز دارید:

۱. دانش و اطلاعاتِ درست، و
۲. به کار بستن آنها و تبدیل آنها به مهارت‌های کاربردی است.

یکی از آنها، تواناییِ لقمه کردن فیل است. به همین منظور، کتاب الکترونیک «لقمه کردن فیل» منتشر و به عنوان هدیه (برای دانلود رایگان) عرضه شده است. با پر کردن و ارسال فرم زیر،‌ می‌توانید هم‌اکنون این کتاب الکترونیک را دریافت کنید.


شرایط و ضوابط دریافت جوایز:

 • ایمیل شما نزد وب‌سایت آموزشی علی‌اکبر قزوینی محفوظ است.
 • با برندگان قرعه‌کشی، از طریق ایمیل برای دریافت اطلاعات بیشتر (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس) تماس گرفته خواهد شد و اطلاعات برندگان (برای ارسال جوایز) در اختیار مؤسسات تأمین‌کنندۀ جوایز قرار خواهد گرفت.
 • ارسال هدایای فیزیکی (غیردانلودی) فقط برای آدرس‌های داخل ایران امکان‌پذیر است.
 • مبلغ جوایز توسط دفتر آموزشی علی‌اکبر قزوینی پرداخت می‌شود، اما ارسال جوایز توسط مؤسسات مربوطه انجام خواهد شد.
 • انتخاب جایزه‌ها توسط علی‌اکبر قزوینی انجام شده، و محصولاتی انتخاب شده‌اند که مرتبط با موضوع کتاب و همچنین متعلق به مدرسان برجسته و خوش‌نام و دارای کیفیت بالای آموزشی باشند.
 • مهلت ثبت ایمیل برای شرکت در قرعه‌کشی، تا ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ است. پس از آن قرعه‌کشی انجام خواهد شد، با برندگان تماس گرفته می‌شود، و نام برندگان در همین وب‌سایت اعلام خواهد شد. در صورت تغییر در این برنامۀ زمانی، آخرین اطلاعات درج‌شده در این صفحه معتبر و ملاک عمل خواهد بود.
 • هر نفر فقط یک بار می‌تواند ایمیل خود را وارد کند. اگر مشخص شود که یک نفر با ایمیل‌های مختلف ثبت‌نام کرده است، تمام ایمیل‌های وی از روند قرعه‌کشی خارج خواهند شد.

۱۲۱ دیدگاه تاکنون

 • سلام استاد
  پیش زمینه کتاب رو که تو این سایت قرار دادین رو خوندم و دیدم که چه قدر به دردم میخوره و ایمیل خودم رو وارد کردم تا داتلود شود
  و از شما تشکر فراوان میکنم
  اجرتون با خدا

  (0)
 • باسلام و عرض ارادت
  بنده بطور اتفاقی وارد سایت شما شدم و موضوع واژه کتاب الکترونیک ( لقمه کردن فیل) را دانلود کنید روبرو شدم و نظرم جلب شده به قبل از دانلو آپارات رفتم و کلیدی که گذاشتی تماشا کردم و به موضوع مهمی آن دقت کردم وسپس در خواست دانلو را دادم که با موفقیت دریافت کردم فعلا در حال حاضر نظر خواسی ندادم .تا مطالعه دقیقی روش داشته باشم بعد اعلام نظر می کنم .
  برات آرزوی موفقیت و شاد مانی دارم
  شاد و سلامت باشید
  کیان

  (0)
  • خدمت برادر بزرگوار
   جناب آقای علی قزوینی
   عرض سلام و ادب و احترام دارم
   بنده بطور اتفاقی وارد سایت شما شدم و موضوع واژه کتاب الکترونیک ( لقمه کردن فیل) را دانلود کنید روبرو شدم و همین اساس نظرم جلب شده ، قبل از دانلو وارد آپارات شدم و کلیپی که گذاشتی تماشا کردم و به موضوع مفهومی آن دقت کردم وسپس در خواست دانلو را دادم که با موفقیت دریافت کردم فعلا در حال حاضر نظر خواسی ندادم .تا در خلوت خودم مطالعه دقیقی روش داشته باشم بعد اعلام نظر می کنم .
   برات آرزوی موفقیت و شاد مانی دارم
   شاد و سلامت باشید
   کیان

   (0)
 • با سلام؛
  جناب آقای قزوینی از آشنایی با شما خیلی خیلی خوشحال شدم. راستش رو بخواین کتاب رو چند روز قبل دانلود کرده و با اشتیاق دارم میخونم. میخواستم ازتون قدردانی و تشکر کنم. دست گلتون درد نکنه.
  همچنین سال نو میلادی رو هم بهتون تبریک میگم و امیدوارم تعطیلات خوبی رو در کانون گرم خانواده تون و البته در هوای سرد کانادا داشته باشین.
  در پناه حق

  (1)
   • با سلام، خواهش میکنم. مجددا ازتون سپاسگزارم. استاد چند تا سوال داشتم ازتون.
    ۱- از اینکه کتابهای خوبی رو در حین لقمه کردن فیل معرفی کردین سپاسگزارم. یه کتابی بود که میخواستم تهیه ش کنم نوشته بود که تموم شده و چاپ جدید حاوی مطالب قبلی هم هستش. میخواستم ببینم آیا درست هست یا نه؟؟ یعنی ارزش داره که بگیریم چاپ جدید رو؟؟ اسم کتاب این بود: شکستن مرزهای عملکرد، که الان دیگه چاپ نمیشه این.
    ۲- از امروز میخوام چک کردن مرتب تلگرام رو در محل کار کمتر کنم و برای همین log oug کردم. میخواستم ببینم برای اینکه این عادت رو براحتی ترک کنم راهکار شما چیه؟
    ۳- اینکه نوشتین شبها رو زود بخوابین خوب عادتهای خواب هر شخصی فرق میکنه، مثلا من خودم در ساعات ۱۲ تا ۲ شب بهترین زمانها برای تمرکز و یادگیری هستش. چرا میگین شبها رو زود بخوابین؟؟ در عوض من ظهرها رو ۱ تا ۱ ساعت و نیم میخوابم. بنظرم عادتهای خوابی هر شخصی متفاوته و نمیشه این رو به همه بسط داد. شما اگه به زندگی اکثر دانشمندان هم نگاه کنید میبینید که یا تا پاسی از شب بیدار بودن و یا اینکه در کل شبانه روز مثلا ۴ ساعت می خوابیدن. برای مثال دکتر حسابی از جمله این افراد هستش. پس میشه بگیم این مورد یه مورد نسبی هستش.
    بازهم ممنونم ازتون و خوشحالم که باهاتون آشنا شدم. استاد امکانش هست چند کتاب انگیزشی دیگه هم در همین زمینه ها معرفی بفرمایین؟؟ حالا چه از خودتون یا چه از بقیه نویسندگان.

    (1)
 • با عرض سلام
  چندین بار ایمیلم رو ارسال کردم ولی لینک دانلود هنوز برام ارسال نشده است..میشه لطفا دوباره بفرستین لینک دانلود کتاب رو.ممنون میشم.
  باتشکر از شما و سایت خوبتون

  (0)
  • سلام

   ایمیل شما با موفقیت ثبت شده و لینک دانلود هم برایتان ارسال شده است. ممکن است ایمیل ارسالی به پوشۀ اسپم رفته باشد. لطفاً این پوشه را چک کنید و اگر آنجا هم ایمیل را نیافتید، اطلاع بدهید تا از نو ارسال شود.

   شاد و تندرست باشید

   (0)
   • سلام جناب قزوینی… من واقعا نمیدونم چی بگم یا به عبارتی چه جوری از شما تشکر کنم شما باعث شدید خیلی تغییرات درون من ایجادشه ..اگه بدونید من چی بودم والان چی شدم خودتونو پزشک من میدونید وانگار یک بیمارو صب العلاجو شفا دادید.. کاش میشد شمارو فقط۶۰ ثانیه از نزدیک بببینم .. کاش همیشه باشید وتموم نشید ..میفهممتون خدا به شما عزت و شرف و سربلندی عنایت کنه تا بهره ببریم ازشما.. توروخدا نه تنها منو بلکه همه ی جوونای این مرز و بوم رو کمک کنید تا گمراه نشن..جناب قزوینی دستتون راا قلبا میبوسم.

    (0)

لطفاً دیدگاه خود را بنویسید